Formy wsparcia
W ramach projektu przewiduje się następujące działania mające na celu wzrost aktywności społeczno – zawodowej uczestników przedsięwzięcia:
• Grupowe poradnictwo psychologiczne i psychospołeczne
Poradnictwo będzie miało na celu zwiększenie motywacji i samooceny uczestników, a także zajęcie się ich problemami w funkcjonowaniu w świecie zewnętrznym, głównie społecznym.
• Indywidualne poradnictwo zawodowe
Poradnictwo posłuży określeniu potencjału zawodowego osób niepełnosprawnych, ocenie zdolności do pracy w celu wyboru zatrudnienia lub też osiągnięciu właściwego przystosowania zawodowego. Dla każdego uczestnika zostanie stworzony Indywidualny Plan Działania określający szereg działań zmierzających do podjęcia zatrudnienia, w tym wybór kursu zawodowego, dostosowanego do sytuacji osób niepełnosprawnych i lokalnego rynku pracy.
• Szkolenia z aktywizacji zawodowej
Szkolenie będzie polegało na zapoznaniu się z technikami aktywnego poszukiwania pracy.
• Szkolenia zawodowe
Szkolenia zawodowe zostaną wybrane zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych oraz pracodawców, co zdiagnozowane zostanie podczas profesjonalnego poradnictwa zawodowego.
• Staże zawodowe
Staże zawodowe umożliwią uczestnikom projektu nabycie praktycznych umiejętności do wykonywania pracy.
Uwaga!
Uczestnicy projektu, którzy ukończyli szkolenia zawodowe mogą składać w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku Wniosek Uczestnika projektu o skierowanie na staż zawodowy w terminie do dnia. 29.08.2014 r.
• Wsparcie indywidualne
W ramach wsparcia indywidualnego zaplanowano:
- pomoc trenera pracy osoby niepełnosprawnej
- pomoc asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej
- usługi rehabilitacyjne.